Eğer 5 Kilo Verirseniz Toplam Kaç Beden İncelirsiniz?

Eğer 5 Kilo Verirseniz Toplam Kaç Beden İncelirsiniz?

Her beden arasındaki bel ölçüsü yaklaşık 2 – 2,5 santimdir. Dolayısıyla 66-68 santim bel ölçüsü olan bir insan Avrupa standartlarına göre 38 beden giyerken, 71-74 santim bel ölçüsü 40-42 bedene denk gelir. Belinizi 2,5 cm inceltmek, bir beden küçültmek anlamına gelir. Yapılan araştırmalara göre, her 1.5 kilo verildiğinde bel ölçüsü 1 santim azalmaktadır. Ortalama olarak her 3.8 kilo kaybı ise beli 2,5 santim inceltmektedir. Bu hesaplara göre 5 kilo vermek 1 beden inceltir denilebilir. Diğer bir deyişle 1 beden incelmek için 5 kilo vermeniz gerekir.

20CM İncelmek İçin Kaç Kilo Vermek Gerekir?

Yukarıdaki hesaplara göre 20 cm incelmek için yaklaşık 30 kilo vermek gerekir. Ancak burada dikkate alınması gereken bazı faktörler vardır. Kilo verirken yapılan bazı bölgesel incelme egzersizleri, daha az kilo kaybına rağmen bel ve kalçada daha fazla incelme sağlayabilir. Ayrıca kilo verirken her zaman eşit bir dağılım söz konusu değildir. Kişinin vermesi gereken toplam kilo miktarı, genetik faktörler, yaş, boy, tıbbi öyküsü, izlediği diyet ve egzersiz programı ve kilo verme süresine bağlı olarak bedensel incelme değişiklik gösterebilir.

Örneğin obezite söz konusu olduğunda büyük miktarda kilo verdikten sonra genellikle deri sarkmasına bağlı olarak bedensel küçülme daha az gerçekleşebilir. Veya çoğul gebelik geçiren kadınlar kilo vermelerine rağmen gevşek bir cilde sahip olabilirler. Dolayısıyla sizinle aynı kiloda olan bir kişi 42 beden iken siz verdiğiniz aşırı kiloların sonucunda deri sarkmasına bağlı olarak 44-46 beden giyiyor olabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir